نصب دستگاه لیزر پیشرفته

نصب دستگاه لیزر پیشرفته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز-آزمایشگاه بایو فوتونیک

 

به لطف خدا و به همت مسئولین دانشگاه آزاد واحد تبریز بویژه استاد گرانقدر جناب آقای دکتر حبیب تجلی در تاریخ ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ یک عدد دستگاه لیزر پیشرفته حالت جامد و نیمرسانا با موفقیت در آزمایشگاه بایو فوتونیک این دانشگاه نصب گردید.

 

همان طور که  نشان داده شده است این مجموعه از چند بخش تقسیم شده است که شامل: لیزر، منبع تغذیه لیزر، عینک جهت تنظیم لیزر و دفترچه راهنما می ­باشد. با استفاده از این لیزر آموزشی-پژوهشی هم می­توان لیزر را بصورت دقیق آموزش داد و هم با توجه به اینکه در این مجموعه از سه لیزر متفاوت با ویژگی های متفاوت استفاده شده است از آن جهت انجام کارهای پژوهشی در حیطه های مختلف برهمکنش لیزر-ماده استفاده کرد.

 

 

شکل بالا نیز نمایی کامل از لیزر پیشرفته حالت جامد و نیمرسانا را نشان می­ دهد که نور روشن شده در تصویر نور لیزر نیمرسانا (لیزر دیود است) که به علت واگرایی تا فاصله دور هم مشخص است و کاملا پخش شده است. در نهایت نور به توان سنج برخورد می­ کند که این توان اپتیکی در صفحه نمایش بصورت عددی نمایش داده خواهد شد. نور پخش شده در توان سنج نیز همان لیزر نمیرسانا می ­باشد که این لیزر از نوع لیزرهای پیوسته و توان بیشنه آن در بیشترین جریان ممکن ۵ وات می ­باشد

این شرکت بر خود لازم می داند بهترین و زیباترین کلمات را جهت عرض ادب و تشکر ویژه از جناب آقای دکتر حبیب تجلیاستاد بزرگ لیزر کشور و جناب آقای مهندس ستوده جهت همکاری ها و مهمان نوازی صمیمانه از اعضای شرکت در مدت اقامت در شهر زیبای تبریز را به عمل آورد و برای همه این عزیران بهترین ها را آرزو کند.

 

 

0 دیدگاه برای “نصب دستگاه لیزر پیشرفته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *